Vinter-eksamen 2019

 

Censorer kan finde rutevejledning til skolen og kontaktinformation her

Elever kan finde vigtig information om eksamen på HF her

 

Undervisningsbeskrivelser

 

Billedkunst

bkC1e – Tina Dunø

 

Biologi

biB1e – Marianne Erneberg

biC1e – Mette Schledermann Troelsen

fjbiC1e – Mette Bork Hvidberg
 

Dansk

fjdaA1e – Marie Sognstrup og Tina Dunø

 

Design

dsC – Trine Aasø Rasmussen

 

Drama

drC – Kasper Hougaard Wettergren

 

Engelsk

enAe – Lotte Ellegaard Buhl

fjenB1e – Lotte Hammershøj Poulsen

fjenA1e – Sofie Elise Svinth Vandel

 

Fysik

fyCe – Thor Due Christensen

 

Geografi

geC1e – Line Kirstine Tanderup

 

Historie

fjhiB1e – Janich Frederiksen

 

Idræt

idC – Bjarne Havmøller Henning

 

Informatik

itCe – Flemming Fischer

 

Kemi

keC1e – Signe Høg Skovsgaard

keBe – Flemming Fischer

fjkeCe – Signe Høg Skovsgaard og Flemming Fischer

fjkeBe – Flemming Fischer

 

KS – Kultur og samfundsfag

2a KS – Bente Bisgaard, Esther Kaaris, Sofie Elise Svinth Vandel og Cathrine Storm Thoft

2a KS – Catrine Storm Thoft, Bente Bisgaard, Esther Kaaris og Sofie Elise Svinth Vandel

2b KS – Marie Sognstrup, Kasper Wettergren og Dan Ørbæk Lysgaard

2c KS – Marie Sognstrup, Keld Mikael Sørensen, Bo Møller og Paw Hedegaard Amdisen

 

Matematik

maB1e – Anders Michael Nielsen

maB2e – Mette Bork Hvidberg

fjmaA1e – Anders Michael Nielsen

fjmaB1e – Elisabeth Thorup Andersen

fjmaC1e – Anne Birte Jørgensen

 

Mediefag

MeC1e – Jan Bilde

 

Musik

muCe – Merete Steffensen og Søren Straarup

Psykologi

psC1e – Anders Fischer Riber

psC2e – Anders Fischer Riber

psC3e – Rikke Ellerbæk Haue, Helle Rodahl Thisted og Jonna Lund Jensen

psB1e – Rikke Ellerbæk Haue

 

Religion

2a religion C – Sofie Elise Svinth Vandel og Cathrine Storm Thoft

2b religion C – Marie Sognstrup og Catrine Storm Thoft

2c religion C – Marie Sognstrup

reC1e – Keld Mikael Sørensen

reBe – Lotte Buhl

fjreC1e – Keld Mikael Sørensen

 

Samfundsfag

sfC1e – Martin Skov Petersen og Paw Hedegaard Amdisen

sfB1e – Paw Hedegaard Amdisen og Martin Skov Petersen

2b samfundsfag – Dan Ørbæk Lysgaard

2csf – Paw Hedegaard Amdisen og Bo Møller

fjsfC1e – Bente Bisgaard Callisen

 

Tysk

fjtyC1e – Lotte Hammershøj Poulsen

fjtyB1e – Lotte Hammershøj Poulsen

fjtyCB1e – Lotte Hammershøj Poulsen