Sommer-eksamen 2020

 

Censorer kan finde rutevejledning til skolen og kontaktinformation her

Elever kan finde vigtig information om eksamen på HF her

 

Undervisningsbeskrivelser

 

Biologi

1a bio – Mette Bork Hvidberg

1b nf bi – Marianne Erneberg

1c NF bio – Mette Schledermann Troelsen

1d NF bio – Mette Schledermann Troelsen

biC3f – Mette Schledermann Troelsen

biB2f – Marianne Erneberg

fjbiC2f – Mette Schledermann Troelsen

 

 

Dansk

2a da – Tina Dunø

2b da – Janne Vigsø Børsting

2c da – Esther Mosholt Kaaris

daA1 – Vivi Michelsen og Randi Cornett

daAz1 – Marie Sognstrup

daAz2 – Janne Vigsø Børsting, Kirsten Garney og Anders N. Christensen

daAz3 – Anne Hjølund Hoffmann

fjdaA2f – Tina Dunø og Marie Sognstrup

 

Engelsk

2a en – Trine Aasø Rasmussen

2b en – Mark Goldsmith, Rikke Ellerbæk Haue og Simon Skjoldborg

2c en – Sofie Elise Svinth Vandel

enC1f – Lotte Buhl

enC3 – Sofie Elise Svinth Vandel

enCB – Lotte Hammershøj Poulsen

enB1 – Trine Aasø Rasmussen

enB2 – Jette AldenrydRom og Lotte Hammershøj Poulsen

fjenB – Lotte Buhl

fjenA2f – Lotte Hammershøj Poulsen

fjenC2f – Sofie Elise Svinth Vandel

 

Erhvervsøkonomi

eøC – Jens Damgaard Jensen

 

Filosofi

fiCf – Paw Hedegaard Amdisen

 

Fysik

fyBf – Thor Due Christensen

 

Geografi

1a NF ge – Line Kirstine Tanderup

1b NF ge – Line Kirstine Tanderup

1c NF ge – Line Kirstine Tanderup

1d NF ge – Line Kirstine Tanderup

geC3f – Line Kirstine Tanderup

 

Historie

hiB1 – Kasper Wettergren

hiB2 – Keld Mikael Sørensen

fjhiB2f – Kasper Wettergren

 

Idræt

idB – Anders Michael Nielsen

 

Kemi

1a nf ke – Flemming Fischer

1b nf ke – Marianne Erneberg

1c nf kemi – Sabrina Jakobsen Zanoni og Thor Due Christensen

1d nf ke – Thor Due Christensen

keC2f – Flemming Fischer

keC3f – Flemming Fischer

fjkeB2f – Flemming Fischer

fjkeC2f – Signe Høg Skovsgaard og Flemming Fischer

 

Matematik

1ama – Elisabeth Thorup Andersen

1b ma – Sabrina Jakobsen Zanoni og Elisabeth Thorup Andersen

1c ma – Anne Birte Jørgensen

1d ma – Signe Høg Skovsgaard

maC1 – Anne Birte Jørgensen

maC2 – Sabrina Jakobsen Zanoni og Elisabeth Thorup Andersen

maB3f – Mette Bork Hvidberg

maA – Anders Michael Nielsen og Signe Høg Skovsgaard

fjmaA2f – Signe Høg Skovsgaard

fjmaB2f – Elisabeth Thorup Andersen

fjmaC1f – Anne Birte Jørgensen

 

Psykologi

psB2f – Anders Fischer Riber og Rikke Ellerbæk Haue

psC4f – Anders Fischer Riber og Rikke Ellerbæk Haue

 

Religion

reC2f – Lotte Buhl

fjreC2f – Keld Mikael Sørensen

 

Samfundsfag

sfC2f – Jonathan Hegnet Withycombe Frismodt

fjsfC2f – Paw Hedegaard Amdisen

sfB3f – Paw Hedegaard Amdisen og Martin Skov Petersen

sfB2f – Martin Skov Petersen og Paw HedegaardAmdisen

 

Tysk

fjtyB2f – Lotte Hammershøj Poulsen

fjtyC2f – Lotte Hammershøj Poulsen

fjtyCB2f – Lotte Hammershøj Poulsen