Horsens HF & VUC > Til elever > Eksamen > HF undervisningsbeskrivelser

Print Friendly, PDF & Email

HF undervisningsbeskrivelser

Sommereksamen 2018

Her kan du som censor og elev finde undervisningsbeskrivelser for HF.
Som censor kan du finde rutevejledning til skolen og kontaktinformation her.

Som elev finder du øvrig information om eksamen på HF her.

 

Biologi

1a bi – Michael Gårde Dyhr Jensen
1b bi Mette Schledermann Troelsen
1c bi – Mette Bork Hvidberg
1d bi -Mette Schledermann Troelsen
1e bi – Mette Bork Hvidberg
biB1 – Marianne Erneberg
biB2 – Marianne Erneberg
biC2f – Anders Michael Nielsen
biC4f – Anders Michael Nielsen
biC5f – Mette Schledermann Troelsen

 

Dansk

2a da – Jette Aldenryd
2b da – Esther Mosholt Kaaris
2c da – Marie Sognstrup
daA1 – Janne Vigsø Børsting
daA2 – Anne Hjølund Hoffmann
daAz1 – Janne Vigsø Børsting
daAz2 – Marie Sognstrup
daAz3 – Esther Mosholt Kaaris
daAz4 – Janne Vigsø Børsting, Tina Dunø
daAz5 – Kirsten Garney
daAyz3 – Bente Bisgaard Callisen

 

Engelsk

2a en – Kirsten Garney
2b en – Trine Aasø Rasmussen
2c en – Jette Aldenryd
enA – Simon Skjoldborg
enB1 – Simon Skjoldborg
enB2 – Lotte Buhl
enB3 – Lotte Buhl
enB4 – Lotte Hammershøj Poulsen
enC3 – Simon Skjoldborg
enC5f – Karen Badskjær, Lotte Buhl
enCB – Trine A. Rasmussen, Rikke Ellerbæk Haue

 

Erhvervsøkonomi

eøC – Dan Ørbæk Lysgaard

 

Filosofi

fiCf – Paw Hedegaard Amdisen

 

Fransk

frB1 – Karen Badskjær

 

Fysik

fyBa – Mathias Larsen Bartholomæussen

 

Geografi

1a ge – Karim Azizi
1b ge – Karim Azizi
1c ge – Karim Azizi
geC1f -Karim Azizi
geC3f – Karim Azizi

 

Historie

hiB – Janich Frederiksen
hiBz1 – Jonathan Hegnet Withycombe Frismodt
hiBz2 – Keld Mikael Sørensen
hiBz3 – Jonathan Hegnet Withycombe Frismodt
hiBz4 – Martin Skov Petersen

 

Idræt

idB – Anders Michael Nielsen

 

Kemi

1a ke – Flemming Fischer
1b ke – Flemming Fischer
1c ke – Sabrina Zanoni Jacobsen, Signe Høg Skovsgaard
1d ke – Sabrina Jakobsen Zanoni
keB – Flemming Fischer
keC1f – Flemming Fischer

 

Kultur- og samfundsfagsgruppe / KS

2a ks – Kasper Wettergren, Paw Amdisen, Marie Sognstrup
2b ks – Esther Kaaris, Dan Ørbæk Lysgaard, Keld Mikael Sørensen
2c ks – Martin Skov Petersen, Kasper Wettergren, Lotte Buhl

 

Matematik

1a ma – Mette Bork Hvidberg
1b ma – Bodil Krongaard Lindeløv
1c ma – Ineta Sokolowski
1e ma – Ineta Sokolowski
maB1 – Anne Birte Jørgensen
maB2 – Anders Nielsen, Anne Birte Jørgensen
maB3 – Anne Birte Jørgensen
maC1 – Bodil Krongaard Lindeløv
maC2 – Sabrina Jakobsen Zanoni
maC3 – Mette Bork Hvidberg, Signe Høg Skovsgaard
maC5 – Sabrina Jakobsen Zanoni

 

Musik

muB – Søren Straarup

 

Psykologi

psB1 – Rikke Ellerbæk Haue
psB2 – Camilla Munthe
psC2f – Anders Fischer Riber
psC4f – Camilla Munthe
psC5 – Anders Fischer Riber
psC6f – Anders Fischer Riber

 

Religion

reB – Keld Mikael Sørensen
reC2f – Anne Hjølund Hoffmann
reC3f – Helle Kathrine Lundum Sindberg
reC5 – Maja Suralski

 

Samfundsfag

sfB1 – Bente Bisgaard Callisen
sfB2 – Paw Hedegaard Amdisen
sfB3 – Jonathan Hegnet Withycombe Frismodt
sfC2f – Martin Skov Petersen
sfC4f – Jonathan Hegnet Withycombe Frismodt
sfC5f – Paw Hedegaard Amdisen

 

Spansk

spB – Randi Cornett

 

Tysk

fjern-ty – Lotte Hammershøj Poulsen